Zaproszenia na wydarzenia

Zaproszenia na wydarzenia

11
0
SHARE

Zaproszenia na wydarzenia

Faith no more
8 czerwca (poniedziałek) 2015 r.

godz. 20.00 na koncert  – TAURON Arena Kraków zaprasza o godz. 20.00 na koncert  Metal Mind Productions, jedyny koncert w Polsce! FAITH NO MORE. Otwarcie bram: godz. 18.30. Bilety są już w sprzedaży od 25.02.15! Ceny biletów w przedsprzedaży/w dniu koncertu: 199/219 PLN

Organizatorzy o zespole:

– Błyskotliwi, niepokorni i nieprzewidywalni, jeden z ostatnich bastionów rocka, choć właściwie w wypadku tego zespołu nie można mówić o jednym tylko gatunku muzycznym.
Jedni z największych muzycznych alchemików naszych czasów, którym Siła Wyższa nie poskąpiła ani geniuszu, ani wytrwałości, ani umiejętności łączenia tak wielu stylów muzycznych z pierwiastkiem doskonałości. Formacja, która od lat cieszy się uznaniem fanów i mediów. I wreszcie – autorzy jednej z najbardziej wyczekiwanych płyt tego roku.

—————————————————-                                                                                                                   Krakowski Klub Wtorkowy

9 czerwca  (wtorek) 2015 r.

godz. 18:00 w Krakowskim Klubie Wtorkowym w Pubie Róg Brackiej i Reformackiej, ul. Reformacka 3 spotkanie i wspomnienie o Jacku Kaczmarskim: „Jacek Kaczmarski. Diabli, czyśćcowy i boski”.  Gośćmi Klubu będą Katarzyna Walentynowicz (autorka książki „Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim”) i Iwona Grabska-Gradzińska (autorka książki „Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego”). Spotkanie poprowadzi Marcin Szymański (współorganizator festiwalu „Kaczmarski underground”).

——————————————————–  

Seminarium „Pejzaże miasta”

9 czerwca 2015 2015 r.                                                         godz. 18:30 ostatni dzień kończący seminarium w  Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ, ul. Gołębia 9, sala 20

Seminarium trwające od 2 czerwca kończy się w poniedziałek wykładem  Dr Magdaleny Barbaruk „Buenos Aires – czarny portret” – Krótki rys.

Argentynie Prawie wszyscy mieszkają dziś w miastach. Wyglądające z lotu ptaka jak gigantyczna szachownica Buenos Aires zamieszkuje 13 milionów ludzi. Powstanie Buenos Aires jest wynikiem długotrwałej walki z naturą, którą toczyli najpierw konkwistadorzy a potem „oświeceni” Argentyńczycy. Walkę tę w końcu udało się wygrać i mówi się, że Buenos Aires jest jednym z miast poprzez które cywilizacja odniosła najbardziej spektakularny sukces. Wiele o Buenos Aires mówi lektura urbanistyczna (jego sercem staje się wtedy cmentarz Recoleta). Ale dopiero zejście w głąb jej niedawnej historii pozwala nakreślić jej kulturową topografię. Celem wystąpienia będzie nakreślenie mapy stolicy Argentyny, której kontury i najważniejsze punkty są konsekwencją ujawnianego tam zła i przemocy. Będą to „pejzaże metropolii śmierci”, by posłużyć się tytułem książki O. Dov Kulki. Warstwami jej rzeczywistości są porządki „zmierzchowe” i „nocne” (E. Sabato). Jakie doświadczenie topograficzne ma ktoś żyjący w pobliżu obozu ESMA, w którym podczas „brudnej wojny” torturowano i zabijano przeciwników politycznych junty? Co o Buenos Aires mówi fakt, że argentyński futbol związany jest z „kulturą aguante”, a tutejsze barras bravas są najokrutniejsze na świecie? Jak doświadczają miasta kobiety? Czy nie lepiej Buenos Aires nazywać „miastem grobów” niż „Paryżem Południa”?

 ——————————————————–                    9 czerwca (wtorek) o godz. 17.00

„Urządzamy Bronowice”
zaproszenie dla zainteresowanych mieszkańców na spotkanie z przedstawicielami Biura Planowania Przestrzennego UMK w celu zapoznania się ze wstępną koncepcją miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Bronowice Wesele”.
Spotkanie odbędzie się , w Zespole Szkół Budowlanych Nr 1 (Aula), ul. Szabłowskiego 1.                                                        ——————————–

13 czerwca (sobota) 2015 r.

„Eko-doniczki – do naszych ogródków i na nasze balkony”

godz. 12:00-14:00 TWÓRCZE WARSZTATY dla DZIECI – organizuje Piwnica Pod Baranami Kraków ul. Św. Tomasza przez cały czerwiec 2015 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 o godz. 12:00 każdego dnia.

Czerwiec rozkwita wokół feerią barw! Warto ozdobić nasze pokoje i balkony sprytnymi doniczkami zrobionymi z przedmiotów pozornie zbędnych. Do doniczek nasypiemy ziemi, zasadzimy kwiatki lub zioła i zabierzemy do naszych domów.

———————————————————–

 

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź