Zaproszenia na wydarzenia

Zaproszenia na wydarzenia

2
0
SHARE

Historia Sowieckiej Kolonii                                       8.05.2015 godz. 18:00                                                

Księgarnia Gazety Polskiej w Krakowie przy ul. Jagiellońskiej 11 zaprasza w piątek 8 maja o godz. 18 na spotkanie z prof. Ryszardem Terleckim, historykiem, dziennikarzem, posłem na Sejm VI i VII kadencji, autorem książki „Polska w niewoli 1945-1989. Historia sowieckiej kolonii”. Spotkanie będzie prowadził Jakub Maciejewski („Arcana”).

Książka „Polska w niewoli 1945-1989. Historia sowieckiej kolonii” prezentuje dzieje Polski zniewolonej przez Sowietów, a wcześniej zdradzonej przez zachodnich sprzymierzeńców i wydanej na pastwę komunistycznego imperium zła.

To trudna i bolesna historia zbrodni, represji i ucisku narodu przez sprawujących nad nim władzę sowieckich namiestników, m.in. Bieruta, Gomułki, Cyrankiewicza, Różańskiego, Spychalskiego, Gierka, Babiucha, Jaruzelskiego i wielu innych.

Wstrząsająca historia państwa, które w interesie obcego imperium mordowało i prześladowało własnych obywateli. Strzelano do robotników, księży, górników, Żołnierzy Wyklętych – represjonowanych i niszczonych za to, w co wierzą i co kochają…

To także opowieść o nieszczęsnym kraju, którego uzależnienie od Sowietów doprowadziło do zniszczenia i gospodarczego rozkładu, biedy i cywilizacyjnego zacofania.

Czytaj dalej: http://wawelskigrod.pl/historia-sowieckiej-kolonii

——————————–                                                           5 maja 2015 r., o godz. 18.oo.

Krakowski Klub Wtorkowy zaprasza na spotkanie z prof. Stefanem Taczanowskim  w Pubie Róg Brackiej i Reformackiej, ul. Reformacka 3 we wtorek, 5 maja 2015 r., o godz. 18.oo. Temat bardzo dziś na czasie: „Energia jądrowa – Bezpieczeństwo energetyczne i nie tylko”. Prof. Taczanowski wykłada na Wydziale Energetyki i Paliw AGH. Spotkanie poprowadzi Adam Kalita – radny RM Krakowa.

Fot.JagLas

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź