Zatrzymaj się – Oni zginęli abyś mógł żyć!

Zatrzymaj się – Oni zginęli abyś mógł żyć!

95
0
SHARE

fot-jerzy-tomaszewskiewakuacja-kanaami-ulica-warecka-obrocy-starwki-wychodz-z-kanaw_gallery_wideZatrzymajmy się i uczcijmy ich bohaterską pamięć minutą ciszy – dziś 1 sierpnia ”godzina W” (17:00) – 70 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego. „Warszawskie dzieci” – Polska Młodzież  Powstania Warszawskiego dziś żyje gorąco i emocjonalnie w pamięci młodego pokolenia. To dzisiejsza młodzież skutecznie wylansowała pamięć o Żołnierzach Wyklętych – Niezłomnych, pamięć zapoczątkowaną i zapisaną piękną kartą polityki historycznej Prezydenta Polski Ś.P. Profesora Lecha Kaczyńskiego. 

Nadszedł do naszej redakcji list (umieszczony na naszym FB) z prośbą o opublikowanie apelu o uczczenie Bohaterów Powstania Warszawskiego, który publikujemy w całości.

Witam!

https://www.facebook.com/events/599641143490220/

Czy możecie na WG napisać o tym moim pomyśle, żeby 1 sierpnia o 17.00 wyjechać na ulice z flagami i zatrzymać ruch? Tak żeby w trakcie wycia syren było widać, że ludzie pamiętają, co to za rocznica. Oczywiście, nie chodzi mi o to, żeby nagle zatrzymywać sie na lewym pasie jakiejś ruchliwej wylotówki, gdzie wszyscy szybko jeżdżą, tylko wybrać takie ulice, gdzie i tak jeździ się powoli i stoi w korkach, a gdzie jest dużo przechodniów, np., ronda.

Proszę sobie przeczytać opis wydarzenia, w razie czego służę informacjami. Próbowałam zainteresować tym pomysłem media oficjalne, ale jakoś „nie zaskoczyły”.

Magdalena

Jesteśmy im to winni po 70 latach od bohaterskiego zrywu polskiej młodzieży. Cytat za http://niezlomni.com – ten fragment przypomina jak mocno uwierało nie tylko komunistów bohaterstwo powstańców warszawskich i jak tę pamięć niszczono przez lata.

– „Propaganda komunistyczna. Ta od początku nastawiona była na deprecjonowanie wszystkiego, co polskie, co uosabiało wrogi jej świat. Formy propagandy zmieniały się z biegiem lat, ale istota cały czas pozostawała ta sama. Chodziło bowiem o zdekonstruowanie tradycji, upodlenie jej, zanegowanie wszelkiej normalności. Stąd ataki na Powstanie i jego uczestników miały charakter bardzo ostrej walki politycznej, a wkrótce także „walki klasowej”, aż do mordowania bohaterów Powstania włącznie.

– Było kilka sposobów na ośmieszanie, niszczenie, negowanie mitu Powstania. Już 1 września 1944 r., gdy powstańcy panowali jeszcze nad znaczną częścią miasta, Edward Bolesław Osóbka (na użytek zewnętrzny musiał przybrać nazwisko Morawski), nominalny szef tzw. Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego, przemawiał w Lublinie, sprowadzając polskich patriotów do „kliki sanacyjnej”, która „z brudnych pobudek żądzy władzy nad narodem dała hasło do przedwczesnej, nieprzygotowanej, beznadziejnej i nieuzgodnionej z sojusznikami walki powstańczej”.

Apelujemy zatem do wszystkich Polaków – spełnijmy prośbę Magdaleny!

St.styczyński

Fot. http://www.fotopolis.pl/

Zdjęcie J.Tomaszewskiego z Wystawy we Wrocławiu – „Powstanie Warszawskie w 70. Rocznicę”

Zdjęcie ukazuje wychodzenie z kanałów ocalałych powstańców, którzy trafiali albo pod grad kul niemieckich, albo potem do łagrów i katowni komunistycznej, prosowieckiej władzy polskiej. 

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź