Zostań następcą Lewandowskiego

Zostań następcą Lewandowskiego

8
0
SHARE

Akademia Młodych Orłów to przedsięwzięcie realizowane pod patronatem UEFA, którego główna idea to popularyzowanie piłki nożnej, w oparciu o nowoczesne zunifikowane techniki kształcenia młodych piłkarzy. Już niedługo w Krakowie rozpoczną się szkolenia piłkarskie w ramach tego programu.

Uczestnikami Akademii Młodych Orłów mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku 6 – 11 lat. Zapisy potrwają jeszcze do czwartku (20 listopada), a najbliższy weekend (22 – 23 listopada) w godzinach 9.30 – 15.00) odbędzie się wstępny wybór kandydatów do Akademii w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych Nr 3 przy ul. Strąkowej 3a. Udział tak w teście, jak i szkoleniu jest bezpłatny. W Akademii przyszli następcy Lewandowskiego ćwiczyć będą w trzech grupach wiekowych: Skrzaty (6-7 lat), Żacy (8-9 lat) i Orliki (10-11 lat).

Trenerem młodych adeptów piłki nożnej będzie Antoni Szymanowski, były wybitny reprezentant Polski, medalista olimpijski i mistrzostw świata, asystować mu będzie Rafał Kotula. Trenerzy poprowadzą testy w wyniku, których wyłonione zostaną osoby, które już w grudniu rozpoczną szkolenie w Akademii. Każdy uczestnik testów otrzyma symboliczny dyplom i medal. Warunkiem uczestnictwa w testach jest zgłoszenie dziecka do Małopolskiego Związku Piłki Nożnej przy pomocy wypełnienia specjalnego formularza do 20 listopada, który znajduje się na stronie: www.mzpnkrakow.pl. Możliwe jest także dokonanie zapisu w dniu testów.

Dagmara Golba

Fot. Archiwum W.G.

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź