Zwycięstwo Artura Szpilki

Zwycięstwo Artura Szpilki

2
0
SHARE

W Kraków Arenie odbyła się jedna z najbardziej wyczekiwanych walk bokserskich ostatnich miesięcy. Rękawice skrzyżowali Artur Szpilka i Tomasz Adamek. Walkę wygrał Szpilka, nie przez nokaut jak oczekiwało część kibiców pięściarza, ale jednogłośnie na punkty: 96:94, 98:92, 96:94.

Obie strony rozpoczęły walkę z lekką dozą ostrożności, później do aktywniejszego ataku przystąpił Artur Szpilka. Jego ciosy częściej dosięgały przeciwnika, szybciej poruszał się w ringu, był bardziej aktywnym zawodnikiem, dzięki czemu zyskał przewagę w kolejnych rundach. W szóstej przewagę zyskał Tomasz Adamek, który w końcu zaczął kierować celnie ciosy, ale swoją dominację utrzymał tylko do końca ósmej rundy. Końcówka walki należała już do Szpilki, który w dziesiątej rundzie przypieczętował wygraną. Jak podkreślają komentatorzy to właśnie Artur Szpilka wykazywał większą inicjatywę w ringu, szybkością i skutecznie unikał ciosów rywala, które mogłyby odwrócić losy walki. Zdaniem wielu  było to zasłużone zwycięstwo Szpilki i prawdopodobnie koniec pięknej i długiej kariery Tomasza Adamka.

Przypomnimy, że Tomasz Adamek pierwsze zwycięstwa świętował w Krakowie, gdzie 20 lat temu wygrał turniej „O Złotą Rękawicę Wisły”, ten sam tytuł Artur Szpilka zdobył w 2005r.

Starcie Szpilka – Adamek to nie jedyna atrakcja Polsat Boxing Night w Kraków Arenie. Poprzedziły ją inne emocjonujące walki, które stanowiły pokaz waleczności i umiejętności zawodników. Na trybunach trudno było znaleźć wolne miejsca, ale kibice nie mają czego żałować, był to wyjątkowy wieczór, który kibice zapamiętają na długo.

Dagmara Golba

Fot. Ewa Wójcik

BRAK KOMENTARZY

Zostaw odpowiedź